Cover
Előnyben a Ferencváros
2019-03-1221:49
A Ferencváros magabiztosan, 7-2-re nyert a Debrecen ellen a jégkorong Erste Liga elődöntőjének első mérkőzésén. Az egyik fél négy győzelméig tartó párharcban így a fővárosiak 1-0-ra vezetnek.
A Ferencváros söpréssel jutott túl a Vienna második csapatán, míg a Debrecen hét meccses párharc után érkezett az elődöntőbe. A pihentebb Fradi már a találkozó elején megszerezte a vezetést. Az első percben Tóth Adrián kerülte meg a kaput és lőtt szemfüles gólt.
Hatalmas iramban folytatódott a mérkőzés és a sokadik helyzet után megduplázta előnyét a zöld-fehér csapat. A 11. percben egy távoli bomba után Switzer piszkálta be a pakkot. 2-0.

A második játékrész közepén 1 perc alatt 2 gólt lőtt a fővárosi együttes. Nagy Gergő egy kipattanóból, Rantanen pedig egy remek akció végén lőtt gólt. 4-0. A záró játékrészben a Fradi háromszor, a Debrecen kétszer talált be, így a hazaiak magabiztosan, 7-2-re megnyerték az elődöntő első összecsapását.

Folytatás szerdán 18 óra 30 perctől Pesterzsébeten.