Kikapott a címvédő Minnesotában
2019-03-3013:30
Vereséget szenvedett a címvédő Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabda liga legutóbbi játéknapján. Stephen Curryék a ráadásban kaptak ki 131-130-ra a Minnesota Timberwolves vendégeként.
Az első félidőben még a papírforma szerint simán vezetett a fehér mezes Golden State. A hazaiak rosszul kezdtek, ennek köszönhetően a Warriors 19 ponttal vezetett, amelyből 14 a nagyszünetben is megvolt. A fordulás után azonban érthetetlenül szétesett a címvédő játéka. Olyannyira, hogy a záró etap már egálról indult, sőt, ott kilencpontos hátrányba kerültek Duranték. Innen egy rohammal még hosszabbításra mentette a meccset a Warriors, de ott ismét kilencpontos lemaradást szedett össze, amit Curry három triplával ledolgozott. Fél másodperccel a találkozó vége előtt a játékvezetők személyi hibát fújtak Durantra, amiért úgy ítélték meg, hogy meglökte Towns-t. A téves fújás pedig eldöntötte a küzdelmet, mivel Towns bedobott egy büntetőt, idő pedig már nem volt arra, hogy válaszoljon a GSW. A vége 131-130 lett a Minnesotának.