Újpesti siker Fehérváron
2019-03-0421:36
A magyar bajnokságban is zajlik a rájátszás. A Csíkszereda hosszabbításban tudott győzni a Brassó vendégeként, ezzel pedig összesítésben 3-0-ra vezet. A Ferencváros a Vienna Capitals II ellen nyert 5-2-re és ugyancsak 3-0-ra vezet, míg a Fehérvári Titánok otthon kapott ki 4-1-re az Újpestől, így 3-0-s hátrányba került.
Nem kellett sokat várni az első találatra. Egészen pontosan 29 másodpercet, ekkor a fehér mezes újpestiek szereztek vezetést emberelőnyből Varga révén. Az első harmadban több találat már nem született, sőt sokáig úgy nézett ki, a második játékrészben gólt sem lát a közönség, de 4 perccel a harmad vége előtt Vincze megduplázta a lila-fehérek előnyét. 2 perccel később pedig már 3-0 volt a vendégek javára, Stefishen iratkozott fel a gólszerzők közé. Gyorsan jött azonban a válasz a túloldalról, Szita kettős emberelőnyből szépített. Az utolsó harmadban hiába próbált meg mindent a Fehérvár, a mérkőzés legvégén Benk lőtt az üres kapuba, ezzel beállítva a 4-1-es végeredményt. Az Újpest győzelmével, 3-0-ra vezet a párharcban.