Négygólos hátrányból fordított a Tatabánya
2019-02-2420:16
Ezen a hétvégén is folytatódott a nagy üzem az európai kézilabda kupákban. A Tatabánya csapata győzött az EHF-kupa harmadik fordulójában. A magyar együttes hazai pályán a Hannover Burgdorfot múlta felül 28-25-re.
A mérkőzés elején azonnal magához ragadták a kezdeményezést a vendég kék-fehérben játszó hannoveriek és 5-1-nél már négy góllal vezettek. Sokáig úgy tűnt, a különbség állandósul majd a két csapat között, de a Tatabánya a félidő vége felé magára talált és elkezdett zárkózni, ennek köszönhetően pedig a nagyszünetben 16-16-os döntetlen állt az eredményjelzőn. A második 30 percre tovább javult a magyar csapat játéka, remekül működött a Vladan Matics által elképzelt védekezés, Bartucz kapus pedig bravúrokkal segítette csapatát, így ismét négygólos különbség alakult ki a felek között, de ezúttal a hazaiak javára. A játék képe a folytatásban sem változott, így végül megszerezte második győzelmét is a csoportjában a Tatabánya. A végeredmény tehát Tatabánya-Hannover Burgdorf 28-25.