Újabb sikerével biztosította továbbjutását az FTC
2019-02-2322:44
A Ferencváros egy góllal legyőzte a német Thüringer HC csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában., és így bejutott a legjobb nyolc közé.
A csoportjában a negyedik helyen álló FTC a csoportutolsó német Thüringer HC-t fogadta, és Fradi-győzelem esetén máris biztossá válhatott a magyar csapat továbbjutása a legjobb nyolc közé. Ehhez képest sokáig fej fej mellett ment a két csapat, először a 21. percben vezettek Pena góljánál kettővel a zöld-fehérek, akik a szünetre 17-12-es, tekintélyes különbséget alakítottak ki. A második félidő elején egy kicsit közelebb jöttek a németek, de a fontos pillanatokban mindig volt, aki átlendítse a Fradit a kisebb holtpontokon, és állandósult az 5-6 gólos különbség. A vége viszont váratlanul szoros lett, a vendégek kapusa mindent fogott, és a végén a döntetlenért támadhatott a Thüringer - sikertelenül. FTC - Thüringer HC 30-29.