Rögös út a Final Fourba
2019-02-2322:43
Az UVSE női vízilabda-csapata 6-6-os döntetlent ért el az olasz Padova elleni Euroliga-negyeddöntő első mérkőzésén. A visszavágón bravúr kellene a négyes döntőbe jutáshoz.
Bár az első percben a kék sapkás vendégek szereztek vezetést, Keszthelyi és Szücs góljaival az első negyed végére fordított az UVSE. A folytatásban a Padova egyenlített és végül Rybanská találata törte meg az ötperces hazai gólcsendet. A félidő hajrájában Faragó is eredményes volt, így két negyed után 4-2 volt az állás. A harmadik nyolc percben magukra találtak az olaszok és egy 3-0-s rohammal válogatott kiválóságuk, Queirolo vezetésével fordítottak 5-4-re. A zárófelvonásban ehhez még egyet hozzátett a Padova. Aztán bő másfél negyed után Faragó talált be ismét hazai részről, majd az utolsó másodpercekben Keszthelyi mentette 6-6-ra a mérkőzést. Az olaszországi visszavágót március 9-én játsszák.