Cover
Bukarestben győzött a Győri ETO
2019-02-2316:20
A címvédő Győri Audi ETO KC győzött a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában. A győriek az első félidő második felétől már végig kézben tartották a meccset: Bukarest - Győri ETO 25-27.
Cvijics góljával, majd Görbicz kihagyott hetesével indult a találkozó. A fehér mezes Győri Audi ETO KC először a 10. percben tudta átvenni a vezetést Knedlíková találatával 5-4-re. Ezután még fordított a Bukarest, de a félidő hajráját Tomori vezérletével megnyomta a vendégcsapat, így négygólos előnyre tett szert. A szünetben 14-10-re vezetett a magyar együttes.

A második játékrészben már 5 gólos is volt Görbiczék előnye, de a románok 17-17-nél egyenlítettek. Ezután összeállt a magyar védelem és Grimsbö is a legjobbkor kezdett el védeni. A Győr végül magabiztosan, 27-25-re megnyerte a mérkőzést és már biztosan az első helyen zárja a középdöntős csoportját.