A Ferencváros nyerte a rangadót
2019-02-2122:12
Az Eger - Ferencváros mérkőzésnek a presztízsen túl az volt a tétje, hogy az FTC megnyeri-e minden mérkőzését a bajnokság alapszakaszában.
A mérkőzést a fehér sapkában játszó egriek kezdték jobban, az első negyedben kihasználva emberelőnyeiket rögtön elléptek 2 góllal. Majd Varga találatával felzárkózott a Ferencváros, 8 perc után 3-2 volt az állás. A második játékrészben a vendégek ritmust váltottak és megfordították a mérkőzést, Younger és Nikic talált be az egri kapuba. A nagyszünet után a hazaiak feljöttek 1 gólra. Ezután a kapusoké volt a főszerep, a mintegy 6 percnyi gólcsend a bravúros védéseiknek volt köszönhető. Az Eger előtt többször ott volt a lehetőség, hogy egyenlítsen, de nem tudott élni vele, míg a zöld-fehérek kihasználva emberelőnyeiket, 1 perccel a meccs vége előtt 8-5-re módosították az állást. A végeredményt Aaron Younger állította be szintén fórból, így Varga Zsolt együttese 9-5-re megnyerte a rangadót és elvitte a 3 pontot az alapszakasz utolsó fordulójában.