Megizzadt a Veszprém a Balatonfüred otthonában
2019-02-1920:33
Hozták a kötelezőt a nagycsapatok a férfi kézilabda K&H ligában. A MOL Pick Szeged könnyedén, 40-21-re győzött a DVTK-Eger ellen, míg a Telekom Veszprém a vártnál nehezebben, 32-29-re nyert a Balatonfüred otthonában.
Óriási elánnal kezdte a mérkőzést a kék mezben játszó Balatonfüred. Csoknyai István csapata meglepte a Veszprémet és nemcsak hogy tartotta a lépést a jóval esélyesebb bakonyiakkal, de hét-hét után a vezetést is átvette, sőt hamar háromgólos előnyt alakított ki. A veszprémiek azonban belehúztak a félidő végén, így 30 perc után már csak egy találat volt a különbség a fürediek javára. A második játékrészben ez a differencia azonban szinte azonnal eltűnt, a Veszprém kiegyenlített, egy perccel később pedig már a vezetést is átvette, amelyet innentől kezdve már nem is adott ki a kezéből. Így a végeredmény Balatonfüred-Telekom Veszprém: 29-32.