A ráadásban döntött a Debrecen
2019-02-1921:49
A Debrecen 3-2-re győzött a harmadosztályú Ajka otthonában a labdarúgó magyar kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A DVSC az utolsó pillanatban szerezte meg a győztes gólt. A mindent eldöntő találatot az élete első felnőtt mérkőzését játszó 17 éves Pintér Ádám szerezte. Ezzel a Debrecen győzött, és előnnyel várhatja a jövő keddi visszavágót.
Telt ház előtt nem ijedt meg elsőosztályú ellenfelétől az Ajka, és az első félidőben jóval többször veszélyeztette ellenfele kapuját. A vendégeknél a hétvégén első NBI-es találatát megszerző Zsóri hagyta ki a legnagyobb helyzetet, így gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. A második félidőben aztán beindult a gólgyártás. Az 59. percben előbb egy kontra végén Takács szerzett vezetést a Debrecennek. Erre 2 perc múlva Illés egy szép akció végén sarokkal válaszolt. 1-1. A 67. percben aztán ismét a hajdúságiaknál volt az előny. Kuti lőtt a hálóba távolról. Nem hagyta magát az NB III-as csapat, pár perc múlva Kenderes egy megpattanó lövéssel egalizált. 2-2. A slusszpoén a 91. percben érkezett. Pintér végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, ami végül érintés nélkül a hosszú sarokban kötött ki. Így Ajka-Debrecen 2-3. A vendégcsapat várhatja kedvező pozícióból a jövő heti visszavágót.