Hatalmas fordítás, negyeddöntős a Szekszárd
2019-01-3021:47
A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján az Atomerőmű KSC ledolgozta 18 pontos hátrányát, így bejutott a negyeddöntőbe. A csapat fantasztikus dobóformát produkált, a hárompontosokat pl. 45 százalékkal dobták, de összességében is 50%-kal tüzeltek a mezőnyből a magyarok, így Szekszárd-Bydgoszcz:86-60.
Nem indult jól a mérkőzés a fehér mezes hazaiaknak, hiszen 0-6 után szerezte meg az első kosarat a Szekszárd. Utána viszont beindultak a Tolna megyeiek, az első negyed végén már átvették a vezetést, a másodikban pedig öt ponttal is előrébb tartottak. Az első félidő legvégén pedig Frida Eldebrink dudaszós hármasával már 39-28 volt az állás. A svéd az egész meccsen 23 pontot dobott, amivel ő volt legeredményesebb. Először pedig a harmadik tíz perc felénél állt továbbjutásra a Szekszárd 52-34-nél. Ezután még visszajött a meccsbe a Bydgoszcz, ám az utolsó öt percben fantasztikusan játszott a magyar csapat és végül győzött 86-60-ra, ami továbbjutást ért. Az egész mérkőzésen a szekszárdiak 50%-os pontossággal dobtak mezőnyből, a hármasokat pl. 45%-kal. A Szekszárd így negyeddöntős és várja az MBA Moszkva-Girona párharc továbbjutóját.