Soproni K.O. a megyei rangadón
2019-01-2719:59
A bajnoki címvédő Sopron fölényesen, majdnem 30 ponttal megnyerte a Győr-Moson-Sopron megyei rangadót. A női kosárlabda NB I-ben: Győr - Sopron 53-82.
A Győr-Sopron mérkőzés inkább csak hangulatában volt megyei rangadó. A fehér mezes hazaiak mindössze az 5. percig tudták tartani a lépést a csütörtökön még Euroliga-meccset játszó Sopronnal. Fegyvernekyék az első negyedben 19-11 re elhúztak, a nagyszünetben pedig 22-40 volt az állás. A folytatásban sem tudott közelebb zárkózni a Győr és a záró etap előtt már 21 ponttal vezetett a Roberto Iníguez együttese. A végén már csak a különbség volt a kérdés. Végül 82-53-ra nyert a Sopron.
Az első félidőben azt hiszem, hogy 22 pontot kaptunk, amivel nagyon elégedettek lehetünk és támadásban is és a meccs nagy részében szerintem jó ritmusban játszottunk, de szerintem az a lényeg, hogy a védekezésünk javult azt gondolom, a csütörtöki meccshez képest
- mondta Fegyverneky Zsófia.

A két csapat legközelebb március elején, a Magyar Kupa negyeddöntőjében csap össze egymással.