FTC-siker Németországban
2019-01-2717:03
Ha nehezen is, de nyert a németországi Thüringer otthonában a Fradi. A női Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában: Thüringer - FTC 32-35.
Álmosan kezdett a fehér mezes Ferencváros a csoportja utolsó helyén álló német Thüringer vendégeként a Bajnokok Ligájában. Elek Gábor együttese a mérkőzés elején már 5-1-es hátrányban is volt. A folytatásban a magyar csapat Pena révén megkezdte a felzárkózást, egyenlíteni viszont csak a 27. percben tudott Háfra Noémi góljával, 17-17-re. A félidő hajrájában aztán Pena ismét betalált, így a szünetben 19-19-es döntetlen volt az állás. A fordulás után valamelyest feljavult a Ferencváros játéka, és 23-22-re először vezetett a mérkőzésen. Megnyugtató előnyt azonban nem tudott kialakítani, így a küzdelem a találkozó végéig nyílt maradt. A hajrában elfáradt a Thüringer, így a Ferencváros a 14 gólig jutó Pena vezérletével 35-32-re megnyerte a mérkőzést.