Magabiztos győri siker
2019-01-2622:14
Az ETO megmutatta, hogy kell kezdeni egy középdöntős csoportot! A győriek nem sok esélyt adtak a román csapatnak és végül 9 gólos különbséggel nyertek.
A zöld mezes győriek a kezdetektől magas hőfokon játszottak. Az első gólt Anne Matte Hansen lőtte, majd a hatodik percben már 5-1-re vezettek, annak ellenére, hogy ebből két percet emberhátrányban töltöttek. A románok ezt követően kicsit megrázták magukat, de 2 gólnál nem tudtak közelebb kerülni a magyar bajnokhoz, sőt a mérleg az idő haladtával ismét a győriek felé billent és a félidőre már hét gól volt a két csapat között. 22-15-tel mentek szünetre a csapatok. A második játékrészben a Győr ott folytatta, ahol abbahagyta, szép lassan még növelte is az előnyét, legfőképpen a fantasztikus formában játszó Pinteának köszönhetően, aki végül 9 gólig jutott. Pontosan úgy 9 gólig, ahogy az ETO a gólkülönbséggel, a végeredmény Győri - Bukarest 36-27. Ezzel a két sztárcsapat mérkőzésén egy komoly erődemonstrációt tartott a magyar bajnok, így üzenve a Bajnokok Ligája riválisoknak.