Hosszú Katinka három aranyat nyert az első nap Lausanne-ban
2018-12-2111:18
A jól sikerült rövid pályás úszó-világbajnokság után sem pihen Hosszú Katinka. Az első napon három aranyérmet nyert a magyar klasszis a lausanne-i rövid pályás úszóviadalon. Hosszú 200 méter háton, 200 méter pillangón, valamint 200 méter vegyesen sem talált legyőzőre.
A rövid pályás úszó-világbajnokságon 4 arany-, és 1 ezüstérmet szerző Hosszú Katinka ezúttal a svájci Lausanne-ban állt rajtkőre, ahol a rövid pályás úszó-kupán három számban is diadalmaskodott. Először a 200 méteres hátúszást nyerte meg több mint 3,5 másodperces előnnyel a kanadai Taylor Ruck, valamint a német Jenny Mensing előtt. Hosszú nem sokkal később hasonló magabiztossággal csapott elsőként célba 200 méter pillangón két német vetélytársa, Alexandra Wenk és Maria Brockhaus előtt. A sikersorozatot a 200 méteres vegyes úszással zárta háromszoros olimpiai bajnokunk, ahol 2 perc 7 egész 82 századmásodperces idővel bizonyult a legjobbnak, megelőzve az izraeli Anastasia Gorbenkót és a francia Cyrielle Duhamelt.