Az FTC nyerte meg a férfi MK-t
2018-12-1621:02
A férfiaknál az FTC nyerte meg a vízilabdázók idei Magyar Kupa-sorozatát. A Fradi a Komjádi Uszodában Varga Dénes vezérletével 10-4-re győzött a Miskolc ellen.
A fehér sapkás Ferencváros számított esélyesnek a Magyar Kupa döntőjében, annak ellenére, hogy 22 évvel ezelőtt tudott legutóbb nyerni ebben a sorozatban. Varga Dénes a döntőben ott folytatta, ahol az elődöntőben abbahagyta. 2 góljával indult a finálé, a Miskolc pedig mindössze 2-2-ig tudta tartani a lépést. Az első negyed végén 4-2, a félidőben már 7-3 volt az állás. Ezt követően is a fővárosiak akarata érvényesült, akik végül az 5 gólig jutó Varga Dénes vezérletével, megérdemelten 10-4-re megnyerték a mérkőzést.
Amit kiemelnék, az az, hogy csak 4 gólt kaptunk. Eddig a tavalyi és az idei szezonban a Miskolc mindig valahogy megoldotta, hogy sok gólt lőtt nekünk. Különösképpen örülök ennek, hogy csak 4 gólt kaptunk és úgy nyertünk hattal
– nyilatkozta az FTC-Telekom Waterpolo játékosa, Varga Dénes.

A Ferencváros 1996 óta először tudta megnyerni a Magyar Kupát, és az idén már a negyedik trófeáját szerezte meg.