Bravúros döntetlennel búcsúzott a Vidi FC a labdarúgó Európa-ligától
2018-12-1320:57
Bravúros döntetlennel zárta a Vidi a labdarúgó Európa-liga csoportkörét. A Vidi 7 ponttal a harmadik helyen végzett a csoportjában. Marko Nikolics csapata az utolsó fordulóban 2-2-es döntetlent játszott a Chelsea-vel és hiába ért el magyar csapatként rekordpontszámot a főtáblán, nem lett meg a továbbjutás.
A világoskék mezes Chelsea esélyeshez méltóan kezdte a mérkőzést és a 30. percben a vezetést is megszerezte az angol csapat. Willian 24 méterről egy szabadrúgás után védhetetlenül tekert Kovácsik kapujába. Két perc múlva érkezett a válasz. Huszti végezhetett el szögletet, Milanov középre csúsztatta a labdát, Ampadou pedig a saját kapujába bólintott, ezzel 1-1.

A folytatásban kijött a szorításból a Vidi, és a második félidő elején sikerült a fordítás is. Milanov átadását Nego bombázta a bal felsőbe. A 75. percben ismét jó helyről próbálkozhatott pontrúgással a Chelsea. A végrehajtó ezúttal Giroud volt, aki ballal pontosan lőtt a jobb felső sarokba, a kapufánál álló Fiola nem érhette el fejjel a labdát. A végeredmény 2-2 lett.
A mérkőzés előtt úgy gondoltam,, hogyha csinálunk egy bravúrt, ha elérünk legalább egy pontot, akkor a továbbjutás meglehet. Sajnos ez nem így sikerült, a félidőben tudtuk, hogy 3-0-ra vezet a BATE. Az edző mondta, hogy próbáljuk legalább megnyerni a mérkőzést, hogy szépen zárjuk a szezont, ez majdnem sikerült, úgyhogy le a kalappal az egész csapat előtt
- mondta riporterünknek Fiola Attila, a Vidi FC játékosa.
Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert mi vagyunk az egyetlen együttes ebben a csoportban, amely pontot tudott szerezni a Chelsea ellen és különösen büszke vagyok arra, hogy az utolsó 10 percben, mikor tudtuk, hogy a másik mérkőzésen számunkra nem alakul kedvezően az eredmény, akkor is mindenki ment előre és harcolt, mint egy őrült
- fogalmazott Marko Nikolics.
Az iksz és az egész európai kupaszereplésünk sikernek tekinthető. Nem sokan gondolták volna azt, hogy a Vidi ide el tud jutni, mikor elkezdtük a Dudelange ellen a BL-selejtezőjét. Azt hiszem, nagy eredmény a Vidinek és a magyar labdarúgásnak. Azt gondolom, hogy ezzel az eredménnyel egy kis hitet tudtunk adni az embereknek
- felelte Pátkai Máté.
A Vidi a 3. helyen zárta a csoportját, és búcsúzott az Európa-ligától, mivel a kvartett másik találkozóján Szalonikiben a BATE 3-1-re megverte a PAOK-ot.