Magabiztos BRSE-győzelem
2018-12-0821:01
röplabda
3-1-re győzött a Békéscsaba a női röplabda extraliga szombati játéknapján. Az Újpest otthonában egy percig sem forgott veszélyben a vendégek sikere.
Izzó katlan hangulata fogadta a két csapatot Újpesten, ahol az első szettben a Békéscsaba tudta jobban érvényesíteni akaratát. Szoros kezdés után a játszma közepén ellépett több ponttal is a BRSE, és végül 25-19-re nyerte az első felvonást. A folytatásban javult az UTE játéka, 5 ponttal is vezetett a szettben, de remek hajrával ez a felvonás is a vendégeké lett 25-22-re. Az Újpest hiába nyerte meg a harmadik játszmát, a Békéscsaba ellentmondást nem tűrő játékkal behúzta a negyediket és ezzel 3-1 arányban felülmúlta a lilákat. Az UTE legközelebb a Vasassal játszik a bajnokságban, míg a BRSE a Nyíregyházát fogadja.