Alexander Zverev a világbajnok!
2018-11-1822:22
Tenisz
Alexander Zverev megnyerte a férfi teniszezők világbajnokságát. A német játékos Roger Federer után a döntőben a világelső Novak Djokovicsot is legyőzte, két játszmában, 6:4, 6:3-ra.
A világranglista 5. helyén álló Alexander Zverev Roger Federer legyőzésével jutott a Londonban zajló ATP-világbajnokság döntőjébe, ahol a szerb Novak Djokovics várt rá. A fiatal német nem ijedt meg a lehetőségtől, és kitűnő adogatásainak köszönhetően irányította a mérkőzést. Sőt 4:4 után brékelte a világelsőt, és miután hozta a saját adogatását is, így 40 perc elteltével szettelőnybe került. A második játszma három brékkel kezdődött: Zverev kétszer, Djokovics egyszer vette el az ellenfele adogatását. 5:3-as hátrányban a szerb a mérkőzésben maradásért szervált. Két meccslabdát még hárítani tudott, de a harmadikat már kihasználta Alexander Zverev, így 6:4, 6:3-as győzelmével pályafutása során először ünnepelhet világbajnoki címet a 21 éves német teniszező.