Zverev a vb-elődöntőben
2018-11-1621:10
Tenisz
Alexander Zverev két játszmában 7-5, 6-3-ra legyőzte John Isnert a londoni teniszvilágbajnokság pénteki játéknapján. A német teniszező ezzel csoportmásodikként jutott az elődöntőbe, ahol Roger Federerrel csap össze.
Az első játszmában mindkét fél hozta a saját adogatását, így 6:6 után következhetett a rövidítés. A tiebreaket végül Zverev 7:5-re nyerte, így ő várhatta szettelőnyből a folytatást. A mérkőzés képe a második játszmára sem változott. 4:3-as Zverev-vezetésig mindenki hozta a saját szerváját, ekkor azonban a német elvette Isner adogatását és breakelőnybe került. Ezt követően a mérkőzés megnyeréséért adogathatott, ezt a lehetőséget pedig ki is használta és 1 óra 22 percnyi játék után megnyerte az összecsapást. Zverev ezzel 2 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a csoportkört, ahonnan Novak Djokovics mögött másodikként jut a világbajnokság elődöntőjébe, és a döntőbe jutásért szombaton Roger Federerrel csaphat össze.