Második mérkőzését simán nyerte Federer
2018-11-1411:52
Tenisz
Roger Federer második mérkőzését már megnyerte a férfi teniszezők Londonban zajló világbajnokságán. Federer esélyt sem adott az osztrák Dominic Thiemnek, két szettben simán, 6:2, 6:3-ra győzött!
A Federer - Thiem találkozón az volt a legfontosabb kérdés, hogy a kék felsőben játszó svájci életében először már a második csoportmeccsén elveszíti-e továbbjutási esélyét. Mindkét játékos bizonyítani szeretett volna első körös veresége után. Ez Federernek sikerült jobban, az első szettben kétszer is el tudta venni ellenfele adogatását, így 32 perc alatt 6:2-re meg is nyerte azt. A kulcs az volt, hogy az osztrák sokkal többet rontott, mint ellenfele. A második játszmában a hatszoros vb-győztes már az első játékban breakelte Thiemet, ami meghatározta a mérkőzés hátralévő részét. Federer végül 6:2, 6:3-ra megnyerte második csoportmeccsét, és az utolsó körben az eddig mindkét találkozóját behúzó Kevin Anderson ellen lép pályára. A dél-afrikai szintén két sima játszmában nyert a japán Nisikori Kei ellen.