Djokovics magabiztos győzelemmel kezdett
2018-11-1316:03
Tenisz
Nyert Novak Djokovics a londoni keménypályás ATP tenisz világbajnokság első fordulójában. A világelső szerb magabiztosan, két szettben győzte le az amerikai John Isnert.
A fekete felsőben teniszező Novak Djokovics a meccs elején alaposan megszorongatta amerikai ellenfelét, akinek az első két adogatásánál még sikerült bréklabdát hárítania, harmadjára viszont a szerb már elvette ellenfele adogatását. Djokovics ezt követően nem hibázott, így 6:4-re behúzta az első szettet. A folytatásban Isner 3:2-re még vezetett a második játékrészben, azonban a világelső előbb hozta saját adogatójátékát, majd lebrékelte ellenfelét. 5:3-as szerb előnynél Isner adogatott, ám hiába, Djokovics 40:30-nál egy fonákkal lezárta és 6:4, 6:3-ra megnyerte a mérkőzést. A csoport másik mérkőzésén a világranglistáján 5. helyen álló német Alexander Zverev 7:6, 7:6-ra legyőzte a horvát Marin Cilicet.