Sallói két góljával főcsoportdöntős a Kansas, négy gól és döntetlen a Superclásicón
2018-11-1211:11
Főcsoportdöntősök Sallói Dánielék az észak-amerikai profi labdarúgóligában, az MLS-ben. A Sporting Kansas City a magyar játékos 2 góljával 4–2-re nyert hazai pályán a Real Salt Lake ellen, így összesítésben 5-3-mal lépett tovább a Portland Timbers elleni fináléba. Közben 2-2-es döntetlent játszott egymással a Boca Juniors és a River Plate a Libertadores-kupa döntőjének első meccsén. Pedig a hazaiak kétszer is vezettek a La Bombonerában.
50 ezer néző és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat a Boca stadionjában. Dél-Amerika legrangosabb kupasorozatának döntőjében először rendeztek Superclásicót, vagyis a két argentin óriás egymás elleni párharcát. A mérkőzés első gólját a kékben játszó hazaiak szerezték. Ramón Ábila első lövését még védte Armani kapus, ám a másodikat már nem. 1-0. Rögtön a középkezdés után azonban egyenlített a River. Lucas Pratto kapott nagyszerű labdát középen és remekül lőtte ki a hosszú alsót. 1-1. Az első félidő végén aztán Sebastian Villa végzett el szabadrúgást, a labdát pedig Dario Benedetto csúsztatta a vendég kapuba. 2-1. A 61. percben hasonló eset zajlott le, csak fordított szereposztással. Ekkor Carlos Izquierdoz csúsztatott a saját kapujába. 2-2. Ez lett a végeredmény. Visszavágó két hét múlva az Estadio Monumentalban.