Nisikori megverte Federert
2018-11-1214:20
Tenisz
Meglepetésre vereséggel kezdte Roger Federer a Londonban zajló ATP tenisz világbajnokság csoportküzdelmeit! A svájci klasszist a japán Nisikori Kei győzte le két szettben, 7:6, 6:3-ra.
A csoportmérkőzésekkel megkezdődtek a londoni ATP világbajnokság küzdelmei. A kék szerelésben játszó Roger Federer eddigi 9 találkozójukból 7-szer legyőzte Nisikori Keit, és ezúttal is a svájci számított a találkozó esélyesének. Az első szettben egyik játékos sem tudott a másik fölé kerekedni, végig fej fej mellett haladtak a felek. Végül a játszma rövidítésben dőlt el Nisikori javára, aki hamar 6:1-es előnyre tett szert, ellenfele már csak szépíteni tudott. A folytatásban sem jött ki a lépés a 20-szoros Grand Slam-győztes svájcinak, Nisikori pedig remek napot fogott ki és 7:6, 6:3-ra megnyerte a mérkőzést. Ez volt a japán harmadik győzelme Federer ellen. A vasárnapig tartó világbajnokságon a 2 csoport első és második helyezettjei jutnak elődöntőbe.