Dortmund diadal a rangadón
2018-11-1116:45
A Dortmund nyerte a német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga szuperrangadóját. A sárga-feketék egy parádés mérkőzésen 3-2-re győzték le hazai pályán a Bayern Münchent.
A Bayern München ragadta magához a kezdeményezést Dortmundban és a 26. percben Gnabry pontos beadását Lewandowski fejelte a hálóba. Teljesen megérdemelten vezettek a bajorok, amit a szünetig meg is tartottak. A második játékrészben aztán felpörögtek az események. Reus harcolt ki tizenegyest, amelyet aztán magabiztosan lőtt a hálóba. 1-1. 4 perccel később ismét a vendégeknél volt az előny. Egy remek akció végén ismét Lewandowski volt eredményes. Ezután sorban érkeztek a dortmundi helyzetek. A fölény végül a 67. percben érett góllá: Reus lőtt kapásból pazarul a jobb alsóba. A színvonal továbbra sem csökkent, és a hazaiaknak a fordítás is sikerült. Witsel indította a leshatáron kilépő Paco Alcacert, aki higgadtan értékesítette a ziccert. A hajrában Lewandowski a harmadik gólját is megszerezhette volna, a játékvezető azonban les miatt jogosan érvénytelenítette a találatot. 3-2-es sikerével a Dortmund továbbra is veretlenül vezeti a Bundesligát, és 7 ponttal ellépett a harmadik helyen álló Bayerntől.