Kialakult az elődöntők párosítása a tenisz ifjúsági vb-n
2018-11-0914:22
Tenisz
Kialakult az elődöntők párosítása a milánói ifjúsági férfi teniszvilágbajnokságon. A döntőbe jutásért Cicipasz - Rubljov, valamint De Minaur - Munar mérkőzéseket rendeznek.
Sztefanosz Cicipász abban a tudatban lépett pályára, hogyha legyőzi Hubert Hurkaczot, akkor az A csoport győzteseként jut a világbajnokság elődöntőjébe. Ennek megfelelően magabiztos játékkal, három szettben múlta felül lengyel ellenfelét 4-1, 4-3, 4-1-gyel. Ellenfele Andrej Rubljov lesz, aki egy győzelem és egy vereséggel állt a Caruana előtti mérkőzés előtt. A világranglista 68. helyezett orosz teniszező végül három szettben diadalmaskodott, így a B csoport második helyezettjeként jutott a legjobb négybe. A csoportot Alex De Minaur nyerte meg, miután az ausztrál három szettben győzte le az amerikai Taylor Fritzet. De Minaur a döntőbe jutásért Jaume Munarral mérkőzik.