Győzött a Vidi és nagy lépést tett a továbbjutás felé!
2018-11-0820:51
Akárcsak két héttel ezelőtt, a Vidi FC csütörtökön is legyőzte a görög PAOK csapatát a labdarúgó Európa Ligában: a magyar bajnok - amely október 25-én 2-0-ra nyert idegenben - ezúttal hazai pályán, a Groupama Arénában nyert a görög csapat ellen 1-0-ra.
Európai szinten is nagyon jó meccset játszottunk. Úgy gondolom, nem csupán a klubot, hanem az egész magyar labdarúgást méltón képviseltük. A második helyen vagyunk 6 ponttal, de a továbbiakban szeretnénk még ezt fokozni. Nem dísznek érkeztünk az Európa-ligába
- mondta Marko Nikolics, a Vidi FC vezetőedzője.
A második félidőben, köszönhetően a szurkolóink buzdításának is, jobban nyomtuk, többet kommunikáltunk egymással és éreztük, hogy meg lehet a gól
- nyilatkozta Loic Nego, a Vidi FC játékosa.
A félidőben pont erről beszéltünk, hogy igenis bátrabb játékkal van itt keresnivalónk. A második félidőben szerencsére már az első pillanattól kezdve így játszottunk. Az első percben már egyből szögletet sikerült kiharcolni, utána volt egy olyan 10-15 percünk, amivel sikerült eldönteni a mérkőzést
- árulta el Juhász Roland.
Úgy terveztük, hogy az első meccs után valószínűleg másfajta játékra lesz szükség, mert a PAOK ezt a párharcot komolyabban vette, mint először, de ez legyen az ő problémájuk. Azt éreztem a csapaton, hogy itt a PAOK annyit tud megtenni a pályán, amennyit mi megengedünk neki. Úgyhogy ült teljesen, amit a szakmai stáb elképzelt, megfelelően feltérképezték az ellenfelet
- értékelt Kovács István.

A Vidi az Európa-liga csoportkörében még idegenben a BATE és hazai pályán a Chelsea ellen lép pályára.
A hazai vereség után a PAOK érezhetően komolyabban vette a budapesti meccset, és ez már az összeállításon is látszott, más kérdés, hogy a görögök játékán a legkevésbé sem. Az első félidőt stabil védekezéssel töltötte a Vidi, támadásokra nem igazán maradt energiája, igaz, cserében a PAOK sem jutott el különösebb helyzetekig. A szünet után viszont ragyogó góllal vezetést szerzett a magyar bajnok, Pátkai indítását Vinícius kanyarintotta középre, és a bolgár válogatott Milanov pazar fejesésel bevette a görögök kapuját. 1-0! Ahogy telt az idő, egyre jobban fáradt a Vidi, de a védelem jól állt a lábán, és nagy ritkán még kontrákra is futotta, végül sikerült kihúzni 1-0-val, és a Vidi továbbjutó helyről folytathatja az Európa-ligában!