PSG: Minden idők legjobb rajtja
2018-11-0310:52
A PSG nyerte a francia labdarúgó-bajnokság rangadóját. A Ligue 1 12. fordulójának nyitómérkőzésén PSG-Lille 2-1.

Mbappé, Neymar és Buffon is ott volt a kezdőben a kékben játszó ligaelső PSG-nél a Parc des Princes-ben, ahol majdnem 48 ezren szurkoltak a második Lille elleni meccsen. Jobban kezdtek a hazaiak, de az első félidőben képtelenek voltak bevenni Maignan kapuját. A játékvezető a 32. percben nem adott tizenegyest, pedig Mbappét arcon vágta Ballo. A jég a 70. percben tört meg, Neymar adott nagyszerű labdát Mbappénak, aki hatalmas gólt lőtt. 1-0. Ez volt a csatár 11. találata, amivel vezeti a bajnokság góllövőlistáját. Negyedórával később ismét a két támadó játszott össze egymással, ám ezúttal Neymar volt a befejező. Ő kilencedszer volt eredményes a Ligue 1-ben. A hosszabbításban még Kehrer hozott össze egy tizenegyest a vendégeknek, amit Pépé váltott gólra. A vége PSG-Lille 2-1. Ez volt a fővárosiak 12. sikere 12. meccsükön, ami minden idők legjobb bajnoki rajtja az öt nagy Európai-ligában.