Továbbra is hibátlan az Alba
2018-10-3109:13
Harmadik Európa Kupa mérkőzését is megnyerte az Alba Fehérvár férfi kosárlabda csapata. A találkozó végig szorosan alakult! A fehérváriak az utolsó negyedben mutatott kiváló játékuknak köszönhetően szerezték meg a győzelmet. A végeredmény Alba Fehérvár - Varese 85-77.
Két 100%-os csapat találkozott a FIBA Európa Kupa F csoportjának rangadóján. Az Alba Fehérvár jó formában várta az összecsapást, hiszen a bajnoki találkozókkal együtt 6 mérkőzés óta nem talált legyőzőre. Az első percekben az olasz csapat ragadta magához a kezdeményezést és 12-5-re el is húzott ellenfelétől. Az Alba azonban Dzunics Braniszlav időkérése után összekapta magát, és az első negyedet döntetlenre hozta. A folytatás is szoros csatát hozott, a félidőben 37-35-re a Varese vezetett. A nagyszünet után a mérkőzésen sokadszorra is vezetést szereztek a fehérváriak, de az előny most kitartott a harmad végéig. Sőt! A záró 8 percben már 10 ponttal is meglépett a magyar csapat, és végül a 17 ponttal záró Filipovity Márkó vezérletével 85-77-re megnyerte a mérkőzést és megőrizte hibátlan mérlegét.