Döcögős Bayern München-győzelem
2018-10-3111:56
Ugyan nyert idegenben a Bayern München a negyedosztályú Rödinghausen ellen, ám a Német Kupa-találkozón csak 2-1-re győztek a bajorok.
Rödinghausennek csupán 10 000 lakosa van, stadionjába alig több mint 3000-en férnek be. Így a negyedosztályú csapat a Bayern Münchent a 30 kilométerre fekvő Osnabrückben fogadta 16 ezer néző előtt. A piros mezes vendégek alaposan bekezdtek, egy nagyszerű akció végén már a 8. percben megszerezték a vezetést Sandro Wagner góljával. A gólpassz Renato Sanchesé volt. A 12. percben aztán a portugál játékos remek szólója után kiharcolt egy tizenegyest, amit Thomas Müller értékesített. 0-2. Ám a hazaiak nem adták fel. A második félidő elején Kelvin Lunga beadásából Linus Meyer volt eredményes. Újabb gól azonban már nem született, így a Bayern 2-1-es győzelemmel továbbjutott a legjobb 16 közé.