Jól sikerült Csoknyai bemutatkozása
2018-10-2423:48
Jól sikerült Csoknyai István második debütálása a magyar férfi kézilabda-válogatott kispadján. Csoknyai vezetésével Európa-bajnoki selejtezőn magabiztosan, 8 góllal múltuk felül Szlovákiát. Magyarország-Szlovákia 30-22.
Jól kezdte a mérkőzést a piros mezes magyar válogatott. A 8. percben már 6:2-re vezetett a Csoknyai István által vezetett csapat. Ezt követően viszont a szlovákok megrázták magukat és tíz perccel később 9:8-nál már csak 1 gól volt a különbség. Mikler Roland azonban ekkor úgy döntött, lehúzza a rolót. A Veszprém kapusa a félidő hátralevő részében összesen egy gólt kapott, így 16:9-es állásnál mehettek szünetre a csapatok. A második játékrész aztán kiegyenlítettebb játékot hozott, a hétgólos különbség azonban állandóvá vált. Végül azért sikerült még egy góllal javítani ezen, Magyarország - Szlovákia 30:22.
Azt gondolom, hogy amiket megbeszéltünk a mérkőzés előtt, azokat be is tudtuk tartani. Van még hova fejlődnünk, de most ez a három edzés arra volt elég, hogy felkészüljünk a szlovákokra. Most ugyanúgy csapatot kell építenünk a jövőre nézve
- nyilatkozta Bánhidi Bence az Echo Tv-nek.

A magyar válogatottra szombaton még egy mérkőzés vár, idegenben Olaszország ellen.
Egy picit sötétben tapogatózunk, ha mondhatom így, mert nem sokat tudunk az olasz válogatottról. De ha abból indulunk ki, hogy otthon játszanak és biztos vagyok benne, hogy teljesen tét nélkül, hiszen mondjuk azt, hogy annak a mérkőzésnek is mi vagyunk az esélyesei. Amellett azért nekünk ezt a pályára is kell tenni
- mondta Mikler Roland az Echo Tv-nek.

Az Olaszország-Magyarország mérkőzést szombaton 18 óra 45 perctől rendezik Padovában.