Nagyszerű dortmundi fordítás, Gulácsiéké a magyar rangadó
2018-09-3011:52
Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Dortmund a Bundesliga 6. fordulójában. A német labdarúgó-bajnokságban a Borussia idegenben győzött 4-2-re Leverkusenben. A magyar rangadón pedig Gulácsi Péter Lipcséje a Hoffenheim vendégeként diadalmaskodott 2-1-re.
Több mint 30 ezer néző előtt fogadta a sötét mezes Leverkusen a Dortmundot és már a 9. percben megszerezte a vezetést Weiser hatalmas átlövéséből. Félórával később egy szögletet követő kavarodás végén Tah duplázta meg a hazaiak előnyét. A második félidőben viszont megváltozott a játék képe. Reus lövését a 65. percben ugyan még védte Hradecky, de a kipattanóból Larsen szépített. Aztán szinte azonnal Reus és Sancho vitt végig egy remek akciót, melynek végén a dortmundi kapitány egyenlített. A 85. percben Hakimi középre belőtt labdájába a csereként beálló Paco Alcácer tette bele remekül a lábát. Már 2-3. A 94. percben pedig egy kontrát is jól fejezett be a spanyol támadó, akinek csak az üres kaput kellett bevennie, miután nem ért vissza a kapujába Hradecky, aki előre ment az egyenlítés reményében. Leverkusen-Dortmund végül 2-4. Éllovas a Borussia. A Bundesliga magyar rangadóján Szalai Ádám és Gulácsi Péter is a kezdőben kapott helyet. Utóbbi örülhetett, hiszen a lipcseiek a két gólt szerző Poulsen vezérletével 2-1-re nyertek a Hoffenheim ellen.