Kikapott a Hertha, döntetlent játszott a Bayern
2018-09-2612:06
3-1-re kikapott Dárdai Pál Herthája a Werder Brementől, míg a Bayern München 1-1-es döntetlent játszott az Augsburggal a Bundesliga 5. fordulójában. A német labdarúgó bajnokságban Sallai Roland Freiburgja 1-0-ra nyert a Schalke ellen, míg Szalai Ádám a Hoffenheimmel 3-1-re diadalmaskodott Hannoverben.
A dobogóért küzdő csapatok találkoztak egymással a brémai Weserstadionban. A zöld mezes hazaiak jobban kezdtek, a 11. percben egy szabadrúgást követő kavarodás végén Harnik vette be a berliniek kapuját. Ehhez a találathoz kellett, hogy a kapus Jarstein és Lustenberger egyáltalán nem értették meg egymást. Az első félidő végén aztán Sahin szöglete után Veljkovic duplázta meg a hazaiak előnyét. A szünetben kapust is cserélt Dárdai Pál, aki a bajnokságban először jelölte a kezdőbe támadó fiát, a 19 éves Dárdai Palkót. Az 53. percben bár szépített Dilrosun, ám a 66. percben egy jogosan megítélt tizenegyest értékesített Kruse, aki így beállította a 3-1-es végeredményt. A Werder a Herthát megelőzve a második, míg a berliniek harmadikok a tabellán, amelyet továbbra is a Bayern vezet. A piros mezes müncheniek hazai pályán a 48. percben egy szemet gyönyörködtető akció végén Robbennek köszönhetően szerezték meg a vezetést az Augsburg ellen. Ám a vendégek a meccs hajrájában egy szöglet után Felix Götze góljával kiegyenlítettek, így a vége 1-1 lett.