Nadal megszenvedett
2018-09-0511:54
Tenisz
Az osztrák Dominic Thiemet győzte le a spanyol. A vártnál viszont sokkal nehezebb dolga volt Nadalnak, ugyanis öt szettben, majdnem ötórás küzdelem után tudta csak kiharcolni a továbbjutást.
A fejpántban teniszező Rafael Nadal az osztrák Dominic Thiemmal csapott össze a negyeddöntőben. Közel 5 órányi teniszezés után a világelső spanyol klasszis jutott be a legjobb négy közé. Az első szettben a piros nadrágban játszó osztrák 6:0-ás eredménnyel indított, a következő játékrészben viszont egyenlített Nadal. Majd a harmadik szettben 7:5-re győzött. A negyedik felvonásban viszont ismét Thiem bizonyult jobbnak. Jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett, amelyet Nadal nyert, így végül 4 óra 45 percnyi játék után bejutott az elődöntőbe. Következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt Juan Martín Del Potro lesz. A narancssárgában teniszező argentin az amerikai John Isnert búcsúztatta 4 szettben, közel 3 és fél órás játék után. A nőknél a többszörös Grand Slam bajnok, Serena Williams két szettben 6:4, 6:3-as eredménnyel győzte le cseh riválisát, Karolína Plíškovát, ellenfele a lett Anastasija Sevastova lesz a döntőbe jutásért.