Bouhannié a hatodik szakasz
2018-08-3021:09
Vuelta
A francia Nacer Bouhanni nyerte a Vuelta hatodik szakaszát. Az összetettben továbbra is a francia Rudi Molard vezet.
Csütörtökön egy 151 km-es szakasz várt a Vuelta mezőnyére Huércal-Overa és San Javier között. A sík szakasz végén sprintbefutó döntött, ahol a Cofidis-es Nacer Bouhanni volt a leggyorsabb megelőzve a Lottós Van Poppelt és a Quick-Stepes Vivianit. A francia kerékpáros 2014 után nyert ismét szakaszt háromhetes körversenyen.

Az összetett győzelemre esélyesek egy csoportban értek célba, így az összetettben nem történt változás. A piros trikóért folytatott harcban továbbra is a Groupama - FDJ versenyzője, Rudy Molard áll az élen 41 másodperccel Michal Kwiatkowski előtt.