Nadal döntőzik Torontóban
2018-08-1217:40
Rafael Nadal negyedszer nyerheti meg a kanadai keménypályás tenisztornát. A spanyol világelső ellenfele a döntőben a görög meglepetésember, Sztefanosz Cicipasz lesz.
Az eső következtében 2 órás csúszással kezdték Nadal és Hacsanov elődöntőjét a torontói férfi tenisztornán. Az első játszmában a fehér pólóban játszó 22 éves orosz még megpróbálta tartani a lépést a világelsővel, ám a spanyol így is 7:6-ra hozta az első felvonást. A második szett már sokkal egyértelműbb volt, Nadal 2:1-nél brékelt, ezzel el is döntötte a mérkőzést, a további adogatógame-eket már könnyedén hozta, így 51 perc játék után 7:6, 6:4-gyel bejutott a fináléba. A másik ágon meglepetésre a fiatal görög játékos, Sztefanosz Cicipasz búcsúztatta a világranglistán 6. Kevin Andersont. Habár az első szettet megnyerte a fehérben teniszező wimbledoni döntős dél-afrikai, a másik kettőben nem kis izgalmak után felülkerekedett 20 éves ellenfele, aki 6:7, 6:4, 7:6-ra fordított, így Nadal-Cicipasz döntőt játszanak az idei Rogers Kupán.