Szenegálé a vb első afrikai győzelme
2018-06-1919:34
A H csoport másik mérkőzésén is meglepetés született. Szenegál már 2-0-ra is vezetett, végül 2-1-re nyert Lengyelország ellen.
Az első félidőben Szenegál sokkal gyorsabban játszott ellenfelénél, bár lövései nem voltak veszélyesek a lengyel kapura. Ennek ellenére a 37. percben megszerezte a vezetést. Niang ment el a bal szélen, majd passzolt a középen felfutó Gueye-nek, aki 20 méterről lőtt a lengyel kapuba: lövése megpattant Cioneken, így Szczesnynek esélye sem volt a hárítani. A második játékrészre a lengyelek is felpörögtek, gólt mégis Szenegál szerzett. Niang használta ki Krychowiak hibáját és indult meg a lengyel 16-os felé, elvitte a labdát a kijövő Szczesny mellett, majd a kapuba lőtt. 2-0. A lengyelek ezt követően mindent megtettek a szépítésért, ami a 86. percben össze is jött: Krychowiak fejese állította be a 2-1-es végeredményt.