Japán: Győztes rajt a vb-n
2018-06-1916:56
A dél-amerikaiaknak Sánchez kiállítása után még sikerült egyenlíteniük, de végül hiába. A H-csoportban Kolumbia Japánnal találkozott, és szinte végig tíz emberrel játszva 2-1-es vereséget szenvedett.
Rögtön a harmadik percben óriási helyzetbe került a kék mezben játszó Japán. A kiugró Oszako lövését Ospina védeni tudta, majd az ismétlést Carlos Sánchez kézzel ütötte ki. Kiállítás, jöhetett a büntető, amit Kagava értékesített, megszerezve ezzel a vezetést. A 39. percben jó helyről kapott szabadrúgást Kolumbia. Quintero okosan a sorfal alatt elgurítva talált a kapuba, Kawashima már csak a gólvonal mögött tudta megfogni a labdát, így 1-1-es állással vonultak pihenőre a csapatok. A fordulást követően egészen a 73. percig nem tudta gólra váltani emberelőnyét Japán. Egy hatalmas helyzetnél még szerencséje volt Kolumbiának, beleértek az ismétlésbe. Szögletet végezhettek el a kék mezesek. Honda tekerte középre a labdát, és Oszako csúsztatta azt a kapuba. 2-1. A 3. perctől 10 emberrel játszó Kolumbia hiába próbálkozott, az állás már nem változott, így Japán győzelmével ért véget a találkozó.