Döntetlennel kezdett Brazília
2018-06-1812:51
Döntetlennel kezdte meg szereplését a labdarúgó világbajnokságon Brazília. A dél-amerikaiak Svájc ellen értek el 1-1-et.
A végső győzelemre is esélyesnek tartott brazil válogatott nagy elánnal kezdte a mérkőzést. A brazilok fölénye a 20. percre góllá érett. Egy kifejelt labdát Philippe Coutinho vett át a tizenhatoson kívül, majd gyönyörűen csavart a bal felső sarokba. A gól után visszavettek a tempóból Neymarék, így a félidőig maradt az 1-0.

A második játékrészben a semmiből jött a svájci egyenlítés. Egy szöglet után Steven Zuber senkitől sem zavartatva fejelt Alisson kapujába. A bekapott gól hatására a Seleção újra nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt. Roberto Firmino fejesénél Sommer óriásit védett. A mérkőzés hosszabbításában is számtalan nagy helyzetet dolgoztak ki a brazilok. A 96. percben Renato Augusto lövését a gólvonalról vágták ki a svájciak, így meglepetésre maradt az 1-1-es döntetlen. A brazilok 40 év után először nem győzelemmel kezdték meg a világbajnokságot.