Belgium hozta a kötelezőt
2018-06-1820:07
Végül nem tudott meglepetést okozni a vb újonc Panama. A torna egyik esélyesének számító belgák ugyanis az első félidei döntetlen után magabiztos 3-0-ás győzelmet arattak.
Az első félidőben jobbára a belga válogatott volt mezőnyfölényben, de ezt nem tudta gólra váltani a játékrészben. Viszont a fordulás után szinte azonnal megtört a jég és Belgium megszerezte a vezetést: a 47. percben Dries Mertens lőtt hatalmas gólt 14 méterről. A találat után habár Panama előtt adódott egy-két apróbb lehetőség, összességében továbbra is a belgák akarata érvényesült a pályán. A 69. percben pedig már 2-0 állt az eredményjelzőn. De Bruyne beadása találta meg Lukakut, aki egy panamai védő szorításában fejjel volt eredményes. Nyolc perccel később ismét Lukaku-gólt láthattak a nézők: Hazard indította remek ütemben a csatárt, aki elegánsan emelte át a kifutó panamai kapust és állította be a 3-0-ás végeredményt.