Messi kihagyott 11-ese sokba került Argentínának
2018-06-1617:58
A végső győzelemre is esélyesnek tartott argentinok hatalmas meglepetésre csak 1-1-es döntetlent értek el a világbajnoki újonc izlandiak ellen.
A sötétkék mezben játszó kétszeres világbajnok Argentína a története első vb-meccsére készülő Izlanddal találkozott a D-csoport nyitó meccsén. A dél-amerikaiak esélyeshez méltóan kezdték a mérkőzést, már a 19. percben megszerezték a vezetést. Sergio Agüero a 16-on belül vett át egy labdát, lefordult és nagy erővel, védhetetlenül bombázott az izlandi kapuba. Négy perccel később jött a történelmi első gól és az egyenlítés. A Caballeróról kipattanó labdára Alfred Finnbogason érkezett a leggyorsabban, és lőtt a kapu közepébe. 1-1. Az argentinoknak semmi sem jött össze, a második félidő 64. percében Messi gyenge büntetőjét hárította a mérkőzésen több bravúrt is bemutató Halldórsson kapus. Hiába birtokolták több mint 70%-ban a labdát, és hiába próbálkoztak 26-szor is kapura lövéssel Messiék, az izlandi csapat hősiesen védekezett, és ezzel pontot lopott a végső győzelemre is esélyesnek tartott argentin csapattól.