Uruguay a végén döntött
2018-06-1518:30
Luis Suárez több kihagyott lehetősége ellenére Uruguay Giménez 89. percben fejelt góljával 1–0-ra legyőzte Egyiptomot a labdarúgó-világbajnokság A-csoportjának első fordulójában.
Az egyiptomiaknál Mohamed Szalah csak a kispadon, az uruguayiaknál viszont Luis Suárez és Edinson Cavani a támadósorban. A fehér mezes Uruguay irányította a meccset, de az első nagy helyzet csak a 26. percben adódott, ekkor Suárez törte el a labdát, amely így az oldalhálóba csapódott. A szünet után ismét Suárez hagyta ki a kihagyhatatlant, ekkor el-Senavi kapus védett nagy bravúrral, majd negyedórával a vége előtt ismét Suárez vezette az egyiptomi kapusba a labdát. Cavani a finisben a kapufát találta el szabadrúgásból, majd amikor már úgy tűnt, Egyiptom kihúzza döntetlennel, Giménez egy szöglet után befejelte a három pontot érő uruguayi gólt. A vége Uruguay-Egyiptom 1-0.