Clevelandben is nyert a Golden State
2018-06-0713:48
A Golden State Warriors idegenben is legyőzte a Cleveland Cavalierst az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság nagydöntőjének harmadik mérkőzésén. A Warriors 110-102-re nyert.
A mérkőzést a Cleveland kezdte jobban, a második negyedben már több mint tíz ponttal is megléptek a hazaiak, a nagyszünetre végül hatpontos előnnyel mehettek. A harmadik negyedben aztán jött a szokásos Warriors henger: az összesen 43 pontot dobó Kevin Durant vezérletével átvette a vezetést a Warriors, a záró játékrészben pedig az ő triplája döntötte el a találkozót.

„Egészen hihetetlen volt ma. Néhány dobása olyan volt, amit a világon rajta kívül senki nem tudott volna véghez vinni. Elképesztő volt"
- mondta Steve Kerr, a Golden State vezetőedzője Durantről a mérkőzés után.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-0 a Warriors javára, így szombat hajnalban akár le is zárhatja a nagydöntőt a címvédő, ugyancsak Clevelandben.