A 2015-ös győztes kiesett, a 2016-os továbbjutott
2018-05-2912:25
A 2015-ös Roland Garros-győztes Stanislas Wawrinka öt szettben búcsúzott a francia nyílt teniszbajnokság első körében, míg a 2016-os bajnok Novak Djokovics könnyedén jutott tovább.
A 2015-ös győztes Wawrinka az első játszmában kétszer is elvesztette adogatását, a szett pedig 6:2-vel lett García Lópezé. A folytatásban a svájci teniszező 6:3, 6:4-gyel fordított. A negyedik játszmában rövidítés döntött a spanyol javára, így döntő szettre került sor. Itt García López kétszer is elvette Wawrinka adogatását és végül 6:3-mal hozta a szettet és a mérkőzést is. García López a következő körben az orosz Karen Hacsanovval találkozik.

Novak Djokovics ellenben könnyen, három szettben jutott túl a selejtezőből érkező Dutra Silván. A korábbi világelső következő ellenfele a spanyol Munar lesz.