A Frankfurté a Német Kupa
2018-05-2015:05
Német Kupa-győztes az Eintracht Frankfurt. Niko Kovac csapata a Bayernt győzte le 3-1-re a berlini döntőben, azt a csapatot, amelyikhez a nyáron az edző távozik.
Az Eintracht kezdett jobban, és Ante Rebic Kevin-Prince Boateng labdájából már a 11. percben megszerezte a vezetést. A Bayern hat év után először zárta hátrányban a kupadöntő első félidejét. A szünet után hamar megszületett az egyenlítés: Joshua Kimmich passzába egyszerre ért bele egy védő és Robert Lewandowski, akik közös erővel juttatták kapuba a labdát. Negyedórával a vége előtt ismét Rebic villant, és némi meglepetésre a Frankfurtnak szerzett vezetést, majd a lefújás előtti pillanatokban az Ulreich által üresen hagyott kapuba Mijat Gacsinovics gyalogolt be a labdával, 3-1 - 1988 után először nyert Német Kupát az Eintracht, amelynek harminc éve az egyik szombati díszvendég, Détári Lajos lőtte a kupagyőzelmet érő gólját.