LeBron James tripla-duplája sem volt elég
2018-05-1618:15
A Boston Celtics a második mérkőzést is megnyerte hazai pályán a Cleveland Cavaliers ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga keleti főcsoportjának döntőjében. A végeredmény 107-94 lett a zöld-fehéreknek.
A Cleveland kezdte jobban a mérkőzést, a félidőre hét pontos előnnyel vonulhatott. A harmadik negyedben viszont megtalálta a saját ritmusát a Boston és Terry Rozier vezérletével a negyed végére már a hazaiaknál volt az előny.

A záró játékrészben csak futott az eredmény után a Cavaliers. 95-89-es hazai vezetésnél Al Horford egyedül produkált egy 8-0-ás rohanást, amivel el is döntötte a mérkőzést. A Boston legeredményesebb játékosa Jaylen Brown volt a maga 23 dobott pontjával, de rajta kívül is öt bostoni jutott tíz pont fölé. A Cavsben LeBron James 42 pontot, 10 lepattanót és 12 gólpasszt jegyzett, de ez sem volt elég a győzelemhez.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állasa 2-0 a Boston javára. Folytatás szombaton, ezúttal már Clevelandben.