Lépéshátrányban a Marseille
2018-05-1215:25
Hátrányba került a Bajnokok Ligája indulásért folytatott harcban a Marseille a francia labdarúgó bajnokságban. A 2-3. helyért küzdő csapat ugyanis egy fordulatos mérkőzésen csak 3-3-as döntetlent ért el a Guingamp otthonában.
Az utolsó előtti fordulóban győzelmi kényszerrel lépett pályára a 4. helyezett fehér mezes Marseille Guingamp-ban. A vendégek már a második percben meg is szerezték a vezetést Valere Germain fejesével. Szűk negyedóra után már 2-0-ra vezetett a Marseille, Florian Thauvin szintén fejjel talált be. A Guingamp az első félidő végén Grenier révén szépíteni tudott, sőt a második játékrészben két tizenegyessel át is vette a vezetést: előbb Grenier, majd Briand volt eredményes. A második büntetőnél ráadásul Mandanda kapust ki is állították. A hajrában Thauvin újabb góljával a Marseille csak egyenlíteni tudott, így a Lyon és a Monaco került lépéselőnybe a maradék két BL-indulást érő helyért folytatott csatában.

A Marseille az Európa Liga szerdai döntőjének megnyerésével válthatja meg belépőjét az elitkupába.