Rangadót nyert a Szolnok
2018-03-1620:38
Az éllovas Szolnok 10 ponttal, 84-74-re legyőzte a vendég Szombathelyt a férfi kosárlabda bajnokság rangadóján. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 20 pontig jutó Vojvoda Dávid volt.
Az első negyedben már 9 ponttal, 25-16-ra vezetett a fehér mezben játszó Szolnok, és a folytatásban sem vett vissza a tempóból a hazai együttes. Vojvoda vezérletével, már 18 pontra duzzadt a Szolnok előnye a félidőre. A harmadik negyedben sem tudott közelebb jönni a Szombathely, Dragan Alekszics együttesének minden szombathelyi kosárra volt válasza, így 72-55-ös állásnál kezdték a csapatok az utolsó játékrészt.

Nem nyugodhatott meg azonban a szolnoki közönség, ugyanis Pusztahvar, Perl valamint Govens kosaraival 5 pontra feltudott jönni a vendég Falco, de ez is kevés volt a sikerhez.

A vége 84-74 lett, 10 pontos győzelmével a Szolnok továbbra is őrzi első helyét a tabellán.