Ricciardo volt a leggyorsabb
2018-03-0720:24
Szerdán összesen 9 órán át tesztelhettek a Forma-1-es csapatok Barcelonában a szezon előtti második teszthét, második napján. Daniel Ricciardo nem hivatalos pályacsúccsal végzett az élen.
A Forma-1-es versenyzők kihasználták a tavaszias időt, a második teszthét második napján, és rengeteg kört tettek meg a pályán. Minden versenyző 50 kör fölött teljesített, 5 csapat pedig a 100-as határt is átlépte. A leggyorsabb Daniel Ricciardo volt a hiperlágy gumikon futó Red Bullal és új, nem hivatalos pályacsúcsot teljesített. A második és a harmadik helyen Hamilton és Bottas végzett a Mercedesszel, igaz, ők ultralágy abroncsokon. Fernando Alonso a McLarennel a keddi problémák után jól kezdte az edzést, ám olajszivárgás miatt félre kellett állnia, és végül motort is cseréltek az autójában, amelyet 6 órán keresztül javítottak.

A barcelonai tesztidőszak péntekig tart, a versenyszezon pedig március 25-én az Ausztrál Nagydíjjal kezdődik.