Ismét két góllal nyertek a lila-fehérek
2018-03-0621:11
Helyzetéből adódóan rögtön támadólag lépett fel a zöld mezes Paks. Az első gólhelyzet mégis a
 19. percben Tischler előtt adódott, akinek a fejese után magasan kapu fölé szállt a labda, pedig Molnár kapus nem állt a helyzet magaslatán.
A 23. percben Simon Márk került kecsegtető helyzetbe, de messze mellé lőtt. Két perccel később Obinna lövése után pattant szögletre a labda, míg a 43. percben Diallo került jó lövő helyzetbe, de fölé, mellé lőtt. Szünet után az 55. percben Simon Krisztián futott el a baloldalon, majd pontos beadása után Tischler pörgette a labdát a paksi kapuba, ezzel gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás sorsa, hiszen összesítésben már 3-0-ra vezetett az Újpest.

A 83. minutumban aztán végképp eldőlt a visszavágó sorsa is. Obinna futotta le Bálót, majd Molnár mellett a hálóba lőtte a labdát. 0-2.
 5 perccel később Obinna kis híján duplázott, már a paksi kapuson is túljutott, de csak a kapufát találta el. Az Újpest ismét 2-0-ra nyert és kettős győzelemmel lépett a legjobb nyolc közé.